گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1399/12/18 - 14:57
كد :24

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ایی یکی از زیباترین در های اتوماتیک میباشد که در فروشگاهها و اکثر مناطق عمومی مورد استفاده قرار میگیرد این در ها نیز به علت باز و بسته شدن زیاد گاهی عیب پیدا میکند که این مشکل توسط شرکت آسام رفع میشود.

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ایی

یکی از پر کاربردترین درب ها امروزه درب اتوماتیک شیشه ای میباشد، که در اکثر مکان ها از آنها استفاده میشود ، درب های اتوماتیک ابتدا در اروپا ساخته و تولید میشد وما کلا وارد کننده بودبم اما بعد از چند سال ایران نیز این درب ها تولید و طراحی میکند.
شرکت افراز ایمنی آسام در تولید درب های اتوماتیک با چندین سال تجربه بهترین دربهای شیشه ایی را تولید و طراحی میکند، با گذشت زمان و استفاده متداول از این درب ها نیاز به تعمییر و نگهداری وسرویس پیدا میکنند که این مورد در شرکت افراز ایمنی آسام نیز خدمات رسانی میشود.

عیب یابی در اتو ماتیک شیشه ایی
 

اجزا تشکیل دهنده درب اتوماتیک شیشه ایی 

درب اتوماتیک شیشه ایی از اجزا زیر ساخته شده است :
1.    گیربگس و یا جعبه دنده
2.    برد الکترونیکی
3.    موتور الکتریکی 
4.    شستی کنترل دستی درب
5.    تجهزات ایمنی درب 
6.    ریموت کنترل درب 
این تجهیزات هرکدام به نوبه خود در درب های اتوماتیک کاری را اجرا میکنند و کاربرد خود را برای راه اندازی درب دارند .

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ایی 

درب های اتوماتیک شیشه ایی  بعد از مدت زمانی که از استفاده آنها میگذرد نیاز به عیب یابی و سرویس و نگهداری پیدا میکنند . عیب یابی دربهای اتوماتیک برای هرکدام از قسمت ها و اجزای گفته شده فرق دارد و متفاوت است .اگر درب عیب دارد و مشکل پیدا کرده است  ابتدا باید سوییچ قدرت چک شود و روی دکمه اتوماتیک تنظیم باشد،باطری درب به درستی کارکند.اگر مشکل درب باز وبسته شدن آن است ابتدا دکمه خاموش را چند ثانیه نگه میداریم وبعد از خاموش شدن دوباره روشن میکنیم.سنسورها باید روشن باشد و در مسیر درب چیزی قرار نگرفته باشد وهمچنین ریموت به درستی کار کند.

نصب درب اتوماتیک شیشه ایی

در ادامه برای عیب یابی درب مختصر توضیحانی داده شده است :
آلارم خرابی بر روی صفحه نمایش کنترل 
برخی اپراتوردرب های اتوماتیک شیشه ایی برروی خود دارای مدار هوشمند هستند.این اپراتورها در هنگام بروز مشکل بر روی صفحه نمایش پیغام هشدار داده وبوق هشدار فعال میگردد.
چگونه درب های اتوماتیک شیشه ایی خلاص میشود
اگر هنگام قطعی برق یا خراب شدن اتوماتیک درب شیشه ایی صدای موتور نیامد یا به هر علتی قطع شد ابتدا باید موتور در حالت خلاص قرار گرفته و در این زمان میتوان لنت های متحرک را با دست به راحتی حرکت داد. به غیر از زمانهای قطعی برق راهکار دیگری وجود دارد ،استفاده از کلید کنترل عملکرد اپراتور که در این زمان میتوانیم برروی دستی تنظیم کنیم با این کار موتور از مدار خارج میشود و میتوانیم لنت های دستگاه را به راحتی حرکت دهیم.
درب باز شده ولی بسته نمی شود
در ابتدا باید درب را چک کرد که مانعی سر راهش قرار نگرفته باشد و به راحتی باز و بسته شود و مورد دوم اینکه کلید اتوماتیک اپراتور برروی حال دايم باز یا دستی تنظیم نشده باشد بر روی اتوماتیک باشد.در غیر این صورت اگر بعد از ریست کردن بازهم باز شد ولی بسته نشد برای رفع مشکل با اگراتوهای شرکت افراز ایمن آسام تماس حاصل نمایید.
 درب به صورت خودکار باز و بسته شود
در تکنولوژی به روز این درب های اتوماتیک به علت استفاده از مادون قرمز در درب ها به نور مهتابی یا نور خورشید حساس میباشد اگر به این دونزدیک باشند به صورت خودکار باز یا بسته میشوند،اما گاهی خرابی سنسور رادار درب ها یا اتصالی در مسیر سیم کشی وجود دارد که برای رفع این مشکل باید با تعمیر کاران مادر درشرکت افراز ایمن آسام تماس حاصل نمایید.

خرید درب اتوماتیک شیشه ایی

در ابتدا باید از وصل بودن برق اطمینان حاصل نماییم و همچنین فیوز برق را چک کرده که ورودی به رادار داشته باشد،در غیر این صورت کلید اپراتور را چک میکنیم که بر روی اتوماتیک دوطرفه باشد ،اگر برروی یک طرفه یا دستی باشد درب بسته میماند واینکه اگرهنگام نزدیک شدن ال ای دی دستگاه تغییر رنگ بدهد که مورد دیگر میباشد اگر تغییر رنگ ندهد باید سنسور ال ای دی تعویض گردد.
درب اتوماتیک بسته وفوری بازمیشود، درصورت بروز این مشکل ابتدا باید چک شود که زاویه دید رادار به درستی تنظیم شده باشد اگر به درستی و در مکان ممکن تنظیم نشود به محض بسته شدن دوباره باز میشود.همچنین درصورتی که استپ های مکانیکی تعیین کننده  موتور به درستی تنظیم نشده باشد در این صورت فرمان درست صادر نشده و درب به محض بسته شدن دوباره باز میشود،برای رفع این مشکل باید استاپ های الکتریکی در مکان درست قرار بگیرد، تنظیم ورفع این مشکل باید توسط تعمیرکاران خبره این کار انجام بگیرد.برای رفع مشکل درب باز و بسته نشو،باید این کار رابکبنم که اگر ریموت رابزنیم ودرب باز نشود باید باطری ریموت را تعویض کنیم اگر با تعویض باطری ریموت باز هم مشکل رفع نشود باید چک کنیم که خرابی بیین سیم ریسیور و مرکز کنترل نباشد اگر این مشکل وجود داشته باشد عیب یابی اپراتور و ریسیور درب بایدتوسط تعمیرکاران حرفه ایی شرکت افراز ایمن آسام انجام بگیرد ،برای رفع این مشکل با راه های ارتباطی داخل سایت از ما کمک بخواهید تا در اسرع وقت مشکلتان رفع شود. همچنین مشکل بعدی و در آخر درب با ریموت باز نمیشود ،برای رفع این مشکل باید زاویه دید و حساسیت سنسور تشخیص حرکت درب را بیشتر کرد تا محدوده بیشتری را تشخیص دهد و این کار باید توسط تکنسین ها ئو تعمیر کاران انجام بگیرد.
در  تمامی موارد اگر به مشکلی برخوردید میتوانید با شماره های داخل سایت با شرکت افراز ایمن آسام تماس حاصل نمایید و تا ما در اسرع وقت به شما مشتریان عزیز کمک نماییم.

 


 

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.