گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1399/08/24 - 08:51
كد :18

عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک همانگونه که از نامش پیداست به دربهایی میگویند که بدون استفاده از نیروی انسانی به کمک سیستمی ترکیبی از متعلقات الکترونیکی و مکانیکی (یا هیدرولیکی) موجب باز و بسته شدن درب پارکینگی یا شیشه ای یا هر نوع درب دیگری به صورت خودکار میشوند که نوع و اندازه درب بازکن بر اساس نوع و اندازه درب متفاوت است. درب های پارکینگی اتوماتیک معمولا به صورت ریلی (حرک درب روی یک ریل به سمت راست یا چپ) و لولایی (چرخیدن حول یک محور لولایی به داخل یا بیرون درب) هستند.

 درب اتوماتیک پارکینگ چیست

درب اتوماتیک، به دربی گفته می شود که با استفاده از حسگرهای حرکتی یا ریموت های کنترل، باز و بسته می شود. درب های اتوماتیک در جهت های مختلف حرکت می کنند و در مدل های متنوع ساخته می شوند. متریالی که برای ساخت این نوع درب ها به کار می رود، متفاوت است و بسته به اینکه از چه تکنولوژی برای تولید درب اتوماتیک استفاده می شود، یک نوع خاص از درب تولید می گردد.

کاربرد  درب اتوماتیک پارکینگ

از درب اتوماتیک می توان در مکان های بسیار خاصی همانند نیروگاه ها، ساختمان های نظامی، آزمایشگاه ها و مناطقی که نیاز به امنیت بیشتری دارند استفاده نمود. همچنین می توان از آن ها در بسیاری از اماکن دیگر همانند: هتل ها، فروشگاه ها، پارکینگ منازل، بیمارستان ها، مکان های بهداشتی، رفاهی، اتاق های عمل و… استفاده نمود. همان طور که در موارد بالا اشاره نمودیم، استفاده از این محصولات بسیار رایج و پرکاربرد است و به همین دلیل نیاز است تا بر اساس نوع کاربرد و محل مورد نظر از انواع مختلف آن ها استفاده کنیم. البته لازم به ذکر است که این محصولات در مدل های الکترومکانيکی، هيدروليکي و پنوماتيکي موجود می باشند .

 

انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک  نیز بسته به نوع طراحی و شکل ظاهری دارای انواع گوناگون و متفاوتی می باشند که این دسته بندی ها به ما کمک می کند تا بتوانیم انواع در های اتوماتیک را در مکان خاص خود و در طراحی منحصر به فرد خود تهیه کنیم. این محصولات به دسته بندی های زیر تقسیم بندی می شوند:

  •  درب اتوماتیک کشویی
  • درب اتوماتیک قوسی
  • درب اتوماتیک گردان
  • درب اتوماتیک مثلثی
  • درب اتوماتیک لولایی
  • درب اتوماتیک خروج اضطراری
  •  درب اتوماتیک تلسکوپی
  • درب اتوماتیک تاشو

عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگ

با نصب درب اتوماتیک بدون نیاز به وارد کردن نیرو می توانید با ریموت و یا از طریق چشمی اقدام به باز و بستن درب اتوماتیک کنید. با وجود سهولت درب اتوماتیک برخی اوقات با مشکلاتی چون باز و بسته نشدن کامل درب، قطع برق، کار نکردن ریموت مواجه خواهید شد که باید اقدام به عیب یابی درب اتوماتیک و تعمیر درب اتوماتیک در کرج  بپردازید. در این مقاله سعی می کنیم انواع مشکلات درب اتوماتیک  را شرح و نسبت به رفع آنها اقدام کنید برای تعمیر تخصصی درب اتوماتیک با ما در شرکت افزار ایمنی آسام بهترین مجری درب اتوماتیک در کرج و همچنین تعمیر تخصصی درب اتوماتیک در کرج تماس حاصل نمایید.

نحوه باز کردن درب هنگام قطع شدن برق

درب اتوماتیک با استفاده از برق باز و بسته می شود برخی اوقات ممکن است با قطع برق مواجه شوید. برای باز و بستن درب اتوماتیک کافیست آچار یا کلید خلاص کن جک پارکینگ را داشته باشید. انواع جک پارکینگی مکانیکی و هیدرولیک در بازار موجود است که برای خلاص کردن و قفل کردن آن نیاز به آچار یا کلید خلاص کن است. نوع خلاص کردن و قفل کردن جک پارکینگ با توجه به مدل آن متفاوت است.برای تعمیر تخصصی درب اتوماتیک با ما در شرکت افزار ایمنی آسام بهترین مجری درب اتوماتیک در کرج و همچنین تعمیر درب اتوماتیک در کرج تماس حاصل نمایید.

تعمیر موتور  درب اتوماتیک پارکینگ

در درب اتوماتیک شیشه‌ای براساس نوع درب و اندازه لت‌ها، موتورهای مختلف استفاده می‌شود که هرکدام از این موتورها دارای ویژگی‌ها و کارکردهای متفاوتی می‌باشد، که تکنسین‌های تعمیر با بررسی مشکل احتمالی در موتور را پیدا کرده و به تعمیر آن می‌پردازند. شرکت رامادُر با داشتن تکنسین‌های مجرب نصب و تعمیر تمامی خرابی‌های احتمالی را تشخیص داده و به رفع نواقص می‌پردازند.برای تعمیر تخصصی درب اتوماتیک با ما در شرکت افزار ایمنی آسام بهترین مجری درب اتوماتیک در کرج و همچنین تعمیر تخصصی درب اتوماتیک در کرج تماس حاصل نمایید.

تعمیر کنترل باکس  درب اتوماتیک پارکینگ

کنترل باکس به‌عنوان مغز و اتاق فرمان درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌باشد و نقش مهم و اساسی در حرکت و کار درب اتوماتیک ایجاد می‌کند. معایبی که کنترل باکس دارد و در هنگام تعمیر باید به آن توجه کرد این است که در کنترل باکس، سیستم وقتی برنامه‌ریزی می‌شود از دوباره ریست می‌شود و تنظیمات قبلی آن از بین می‌رود. همچنین ولتاژ دستگاه افت کرده و میکرو کنترل از نو شروع به کار می‌کند.

تعمیر ریل و کاور  درب اتوماتیک پارکینگ

ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه‌ای جزو قطعاتی هستند که خرابی ندارند و فقط بر اساس سایش بعد از چند سال نیاز به تعویض دارند تا درب خودکار شیشه‌ای بتواند بدون نقص کارکرده و زیبایی ظاهری خود را حفظ کند.برای تعمیر تخصصی درب اتوماتیک با ما در شرکت افزار ایمنی آسام بهترین مجری درب اتوماتیک در کرج و همچنین تعمیر تخصصی درب اتوماتیک در کرج تماس حاصل نمایید.

 

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.