گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 13100/09/11 - 12:24
كد :29

نصب سیستم هوشمند در ساختمان

خانه هوشمند، خانه‌ای است که می ‌توانید از راه دور با اتصال به اینترنت و با کمک تلفن همراه تجهیزات، ترموستات، چراغ، کولر و همچنین عملکردهایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و سینمای خانگی را کنترل کنید. خانه‌های هوشمند را می‌توان از طریق سیم کشی یا سیستم ‌های بی سیم راه اندازی، و راحتی و صرفه جویی در هزینه‌ها را برای صاحبان خانه فراهم کرد.

مزایای نصب سیستم هوشمند در ساختمان

سیستم‌های هوشمند تلاش دارند با استفاده از اقدامات کنترلی، شرایط محیطی مدیریت منابع و شرایط را در دست بگیرند. هوشمندسازی باعث می‌شود خطای انسانی کاهش پیدا کند. اجرای این سیستم در خانه‌ها باعث افزایش هزینه‌ها  می‌شود که در واقع هزینه‌های خرید دستگاه و تنظیم آن می‌باشد. اما با صرفه جویی در مصرف انرژی و نیروی انسانی به سرعت این هزینه‌ها برگشته و دستگاه در طولانی مدت باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می‌شود. علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی این سیستم باعث افزایش آسایش افراد ساکن خانه می‌شود باعث می‌شود و سریعاً شرایط خانه با توجه به محیط تغییر می‌کند. سیستم  هوشمند ساختمان BMS  قابلیت تنظیم شدن دارد که باعث انعطاف بالای این سیستم می‌شود. به این معنا که می‌توان تنظیمات دستگاه‌ها را مطابق با نیاز و شرایط خود تغییر دهید و کاملاً بهینه از آن مصرف کنید. این انعطاف باعث می‌شود عمر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و روشنایی افزایش پیدا کرده و این سیستم باعث می‌شود که کمترین آسیب به دستگاه‌های موجود در خانه وارد شود. این سیستم می‌تواند به اینترنت متصل شده و باعث می‌شود که بتوانید اجزای خانه خود را از هر جای دنیا کنترل کنید. در سیستم هوشمند ساختمان BMS  می‌توان دسترسی‌های خاص به افراد داد یا دسترسی گروهی از افراد را کم کرد تا تنظیم بخش‌های حساس خانه مدام عوض نشود و فقط افراد خاصی توانایی تنظیم کردن و دستکاری در این بخش‌ها را داشته باشند.

 

نصب سیستم هوشمند در ساختمان 

بخش های مختلف نصب سیستم هوشمند در ساختمان


•    بخش کنترلی
•    بخش نمایش دهنده
•    بخش بهینه سازی
بخش های ذکر شده کنترل مرکزی روی سیستم های مجزای ساختمان دارند:
•    سیستم های قدرت: شامل سیستم های ذخیره برق و برق اضطراری
•    سیستم تامین روشنایی و تجهیزات روشنایی
•    سیستم های تامین گرمایش و سرمایش و تهویه هوا و تولید هوای مطبوع
•    سیستم های ایمنی و بازدید شامل سیستم های دزدگیر و اعلان سرقت و آتش نشانی و اطفای حریق و دوربین های مداربسته
•    کنترل آسانسور ها و بالابر ها
•    سیستم های آبرسانی شامل: تنظیم کننده های فشار آب ساختمان، قطع و وصل جریان آب، سیستم های آبیاری فضاهای سبز

تنها این بخش‌ها نیستند که تحت کنترل سیستم هوشمند مرکزی هستند بلکه بخش‌های دیگری هم می‌توانند زیر نظر این سیستم باشند. همانطور که گفته شد این سیستم انعطاف پذیری بالایی دارد و مطابق با شرایط استفاده کننده تنظیم می‌شود و می‌تواند با اجزای مختلفی کار کند. در ساختمان‌های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین‌های مداربسته، کنترل درها، کنترل وضعیت‌های اضطراری مثل آتش سوزی، زلزله و بسیاری از کنترل‌های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد.

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.