گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1398/12/08 - 10:29
كد :9

دوربین مدار بسته بی سیم

اگر میخواهید دوربین مداربسته نصب نمایید و به دنبال راحتی و آسایش  هستید ،دوربین های wifi یا دوربین مداربسته بیسیم گزینه مناسبی برای شما می باشد. دوربین مدار بسته دوربینی است که برای بالا بردن امنیت محل کار ، منزل ، باغ و ... استفاده می شود و تا حد زیادی تاثیر مثبت در روند کاری کارمندان در محیط اداری دارد .

امروزه استفاده از دوربین مدار بسته از ضرورت های یک سازمان محسوب می شود . همچنین در استفاده های شخصی برای بالابردن امنیت و کم شدن سرقت هایی که معمولا در محله ها اتفاق می افتد می تواند بسیار مفید باشد . دوربین های  wifi به دو دسته تقسیم می شوند  

دوربین مدار بسته بی سیم

دوربین مداربسته بدون دستگاه مرکزی

دوربین مدار بسته بدون دستگاه مرکزی از طریق تکنولوژی wifi به یک wireless متصل می شوند و تصاویر را در شبکه پخش می کنند . منبع ذخیره سازی تصاویر در این دوربین ها کارت حافظه ای می باشد که در این دوربین ها قرار می گیرد . 

دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی

دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل می شوند و منبع ذخیره سازی آن ها هارد دیسکی می باشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم تغذیه می شود.

دوربین مدار بسته وایرلس یا بی سیم همانطور که از نامش پیداست به طور وایرلس یا از طریق اینترنت به سرور مرکزی متصل می شوند و مزیت اساسی آنها این است که اتصال و راه اندازی آن ها نیازی به سیم کشی های طولانی ندارد، به همین دلیل علاوه بر کاهش هزینه ها نصب آسانی نیز دارند. بهترین دوربین مداربسته بی سیم دوربینی است که بیشترین تناسب را با شرایط شما داشته باشد. این دوربین ها در انواع مختلف و با قابلیت های گوناگونی تولید شده است. همانطور که می دانید نصب دوربین های مداربسته معمولا نیاز به سیم کشی تخصصی با استفاده از سیم و کابل و متعلقات دوربین مداربسته دارد. به علاوه نصب و مدیریت دوربین مدار بسته نیازمند تجهیزاتی است که هزینه های گزافی ممکن است برای افراد بگذارد بنابراین برخی شرکت ها  اقدام به نصب دوربین های بی سیم نموده اند . 

دوربین مدار بسته وایرلس

انواع دوربین مدار بسته بی سیم

دوربین مدار بسته ی بی سیم آنالوگ

دوربین های بی سیم آنالوگ از طریق تبدیل سیگنالهای تصاویر به سیگنال های رادیویی امکان انتقال آنها را ایجاد می کند . خروجی فرکانسی این دوربین ها با توجه به برد آنها متفاوت است اما امروزه از این نوع دوربین کمتر استفاده می شود . سیگنال این دوربین ها به شدت به شرایط محیطی و نویزهای الکترومغناطیسی حساس است. در شرایط بد جوی و یا در صورت وجود موانع برای دید مناسب دوربین کیفیت تصویر افت خواهد کرد .

دوربین بی سیم دیجیتال (IP) :

دوربین مدار بسته بی سیم دیجیتال از سیستم وای فای استفاده می نماید . این تکنولوژی امکان انتقال حجم بسیار بیشتری از اطلاعات با سرعتی به مراتب بالاتر را فراهم می آورد. فرستنده های دیجیتال حساسیت کم تری نسبت به نویز و شرایط محیطی دارند.
معمولا دوربین هایی که خودشان دارای آنتن وای فای هستند از برد انتقال زیادی برخوردار نیستند و برای استفاده ی حرفه ای از دوربین های به صورت بی سیم باید از آنتن های حرفه ای دیجیتال استفاده کرد.
دوربین مداربسته بی سیم که با باطری کار می کند نیازی به سیم کشی ندارد ، ولی انواع دوربین مداربسته وایرلس تحت شبکه معمولا نیاز به سیمکشی برق دارد، این نوع دوربین برای اتصال به دستگاه ضبط یا اتصال به مودم وای فای جهت انتقال تصویر روی موبایل نیاز به سیمکشی نداشته و با استفاده از وای فای قادر به اتصال به شبکه وایرلس می‌باشند . 

مزایای دوربین مدار بسته بی سیم آنالوگ

هزینه این نوع از دوربین های مداربسته، ارزان تر از نوع دیجیتال است.امکان استفاده از چند دستگاه گیرنده برای هر دوربین وجود دارد به این معنی که  سیگنالی که از هر دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ فرستاده می شود، می تواند توسط تعداد زیادی از دستگاه های گیرنده که در محل های مختلفی قرار گرفته اند، دریافت و نمایش داده شود.

معایب دوربین مدار بسته بی سیم آنالوگ

فرکانس دوربین مدار بسته آنالوگ با فرکانس دستگاههای دیگر تداخل پیدا می کند . مثل مایکروویو، تلفن های بی سیم و کنسول های بازی .به دلیل آن که فرکانس دوربین مداربسته بی سیم آنالوگ با سایر دستگاه ها مشابه است، امکان دریافت سیگنال های آن توسط گیرنده های دستگاه های دیگر وجود دارد.

مزایای دوربین مدار بسته دیجیتال

یکی از مزایای استفاده از دوربین مداربسته بی سیم دیجیتال اینست که میزان کابل کشی در این نوع دوربین بسیار کم است و از لحاظ بصری زیباتر و کمجا تر می باشد . این نوع دوربین در نقاط سخت و غیر قابل کابل کشی قابل استفاده است . کم شدن هزینه های کابل کشی و نگه داری نیز از دیگر مزایای آن محسوب می شود . 

معایب دوربین مداربسته دیجیتال

وجود دوربین مدار بسته ، بالابردن ضریب امنیت محل مورد نظر می باشد و افراد به دلایل گوناگون دوربین مدار بسته استفاده می نمایند تا خیالشان بابت امنیت مورد نظرشان راحت باشد . بزرگترین مشکل دوربین های مدار بسته وایرلس این است که به راحتی و با یک دستگاه نویز می توان آنرا از کار انداخت ، این دستگاه در مکان های امنیتی ممنوع است و فقط جنبه نظارتی دارد .
دلیل دیگر ضعف امنیتی این نوع سیستم ها ذات خود سیستم وایرلس و بی سیم است . با قطع شدن اینترنت سیستم امنیتی دوربین برای انتقال داده به گیرنده نیز قطع می شود و این خود ریسک خطر را بالا می برد . 

 دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته 

برای استعلام قیمت و آشنایی با انواع دوربین ها و کاردکرد آن ها با کارشناسان ما در شرکت افزار ایمنی آسام در تماس باشید . 

 

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.