گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1401/02/21 - 16:24
كد :32

انواع قفل دیجیتال و کاربرد های آن

امروزه از قفل های دیجیتال هم در درب ساختمان ها و هم در گاوصندوق ها و درب هتل ها استفاده می شود. قفل های دیجیتال در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد

انواع قفل دیجیتال و کاربرد های آن

قفل دیجیتال یکی از ابزارهایی است که در درب ساختمان ها استفاده می شود. استفاده از این ابزار چند سالی هست که بسیار رواج یافته است. این ابزار می تواند امنیت چند برابری را برای اماکن به همراه داشته باشد.
در تعریف این که قفل دیجیتال چیست و چه کاربردی می تواند داشته باشد می توان گفت، قفلی که برای بازگشایی نیازی به کلید نداشته باشد و با روش های مختلف قابل باز شدن باشد قفل دیجیتال می باشد.
گاهی به جای قفل دیجیتال از قفل هوشمند و قفل الکترونیکی استفاده می شود که منظور همان قفل دیجیتالی می باشد. نحوه بازگشایی قفل دیجیتالی بدون استفاده از کلید بوده و کاربر با استفاده از رمز های دیجیتالی و یا اثر انگشت می تواند آن را باز کند.
ظهور قفل های دیجیتال دریچه جدیدی از امنیت را به روی مردم باز کرد و نگرانی از بابت گم شدن کلید قفل و یا فراموشی رمز ها از بین رفت.
امروزه از قفل های دیجیتال هم در درب ساختمان ها و هم در گاوصندوق ها و درب هتل ها استفاده می شود. قفل های دیجیتال در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی روز به روز انواع جدیدتری از این محصول پا به بازار می گذارند.

 

انواع قفل دیجیتال و کاربرد های آن

انواع قفل دیجیتال

انواع و مدل های مختلفی از قفل دیجیتال درب وجود دارد که می توانید برای افزایش کنترل دسترسی در محل سکونت یا محل کار خود، از بین آنها انتخاب کنید. 
از انواع قفل دیجیتال که امروزه در بازار موجودند می توان به قفل اثر انگشتی، قفل تشخیص چهره، قفل رمزی، قفل کارت الکترونیکی و قفل با قابلیت بازگشایی با تلفن همراه اشاره کرد. به این ترتیب دیگر افراد نیازی به حمل کلید ندارند و از بابت فراموشی رمز قفل نیز نیازی نیست استرس داشته باشند.

کاربرد قفل دیجیتال

قفل های دیجیتالی در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و زمانی که امنیت مطرح می شود استفاده از قفل های دیجیتال ضرورت پیدا می کند. امروزه امنیت اماکن حرف اول را می زند و زمان زیادی طول نخواهد کشید تا استفاده از قفل های دیجیتال در همه منازل و اماکن تجاری و ادارات به عنوان یک الزام مطرح می شود. از کاربرد قفل دیجیتال می توان به استفاده از آن در ادارات و شرکت ها، بانک ها، اتاق های سرور، شهربازی ها و منازل و … اشاره کرد.

قفل درب مکانیکی

امروزه در اکثر منازل مسکونی و اداری همچنان از قفل‌های مکانیکی استفاده می‌شود. سیستم کاری این قفل‌ها بسیار ساده بوده و روش بازگشایی قفل درب توسط کلید مکانیکی امکان‌پذیر است.

قفل هوشمند درب

با هوشمند سازی قفل درب خانه امکان دسترسی به ساختمان برای سارقان کاهش یافته است. قفل دیجیتال درب منزل به دلیل برخوردار بودن از آخرین سیستم های امنیتی و آلارم هشدار امروزه جزو بهترین قفل شناخته شده اند.

قفل دیجیتال رمزی

قفل درب کدی دیجیتال با شناسایی کد PIN کار می کند ، به این معنی که شما برای مدیریت عملکردهای قفل و باز کردن درب ، باید کدهای منحصر به فردی ایجاد کنید. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد تا یک کد PIN با شماره اصلی ارائه دهند ، اما همچنین می توانند تا 25 کد دیگر را نیز برای قفل در نظر گیرند.

قفل درب دیجیتال بیومتریک

قفل های بیومتریک درب به جای کلید سنتی از اطلاعات قابل شناسایی شخصی استفاده می کنند. آنها از اسکنر حرارتی یا نوری برای ذخیره اثر انگشت هر کسی که مجاز به باز کردن قفل در شما است، استفاده می کنند. هنگامی که اسکنر تشخیص داد شما یک کاربر مجاز هستید، از شما می خواهد برای باز کردن قفل درب، یک پین وارد کنید.

قفل هوشمند wifi

قفل درب هوشمند WiiFi با قابلیت کار بصورت آنلاین طراحی شده است و این به کاربران امکان می دهد در صورت راحتی خود درها را قفل یا باز کنند. از آنجایی که این سیستم به تلفن همراه شما یا هر دستگاه متصل به اینترنت دیگری متصل است ، می توانید به راحتی وارد برنامه شوید و درباره اینکه چه کسی وارد محل کار شما می شود و هر زمان که این امر رخ دهد ، اطلاعات کسب کنید.

قفل های الکترومکانیک

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.