گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 130/12/16 - 16:42
كد :31

سیستم امنیتی هوشمند منزل

سیستم امنیتی هوشمند منزل، یکی از قابلیت‌های نوین است که مسئولیت حفظ امنیت و ایجاد یک سیستم امنیتی برای منازل را بر عهده دارد.

امروزه تامین امنیت منازل و آپارتمان ها یکی از مهمترین دغدغه های ساکنین آنها می باشد. در نتیجه بخشی مهمی از مسئولیت سیستم امنیتی هوشمند، حفظ امنیت و ایمنی برای ساکنین است. این سیستم با بهره گیری از سنسورهای مختلف، هرگونه ورود و خروج به منزل را در کنترل داشته و کاربر از راه دور می تواند منزل خود را مشاهده نماید و با خیال راحت به مسافرت برود. سیستم امنیتی هوشمند برخلاف سیستم های سنتی به راحتی نصب شده و قابلیت جابه جایی و کنترل از راه دور از طریق اینترنت را دارا می باشد. در سالیان اخیر این سیستم به منظور جلوگیری از سرقت اموال و کاهش میزان جرم و جنایت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. 

سیستم امنیتی هوشمند چیست

سیستم امنیتی هوشمند مجموعه‌ای از تجهیزات مختلف است که به منظور حفظ امنیت و ایمنی افراد، اماکن، اموال و همچنین مراقبت از اسناد و مدارک مهم  به کار می رود. امروزه با گسترش سیستم‌ امنیتی هوشمند، شاهد استفاده گسترده از آن در مکان‌های عمومی و منازل هستیم. این‌ سيستم در خانه‌های شخصی به منظور حفظ و حراست از دارایی شخصی و تأمین امنیت حریم خانه در برابر تجاوزات خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش مهمی را در آرامش خیال ساکنین ایفا می کند.
 یکی از مهم ترین آیتم هایی که بحث امنیت را در هوشمند سازی منازل فراهم می آورد، استفاده از درب هوشمند است. درب های هوشمند معمولا به یک سیستم ورودی و دوربین های امنیتی مجهز می شوند.
مورد بعدی در خصوص سیستم های امنیتی هوشمند منازل، استفاده از انواع دوربین مداربسته است . سیستم های امنیتی در یک ساختمان هوشمند ترکیبی از دوربین های مداربسته، آژیر و سنسورها می باشند که در کنار هم به منظور تامین امنیت محیط به کار می روند. 

 

سیستم امنیتی هوشمند منزل

 

 

ویژگی های سیستم امنیتی هوشمند

 امکان فعال سازی و غیرفعال نمودن سیستم های امنیتی هوشمند به سادگی با استفاده از ورود کد و یا استفاده از کارت های مخصوص در زمان ورود به ساختمان امکان پذیر است. 
این سیستم دارای قابلیت کنترل و برنامه ریزی بسیار دقیقی نی باشد. 
سیستم امنیتی هوشمند کلیه اطلاعات را به ساکنین منازل از طرق مختلف مانند ارسال اطلاعات روی تلفن همراه اطلاع می دهد. 
ورود اشخاص غیر مجاز به داخل ساختمان توسط این سیستم به اطلاع ساکنین می رسد. 

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.