گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 130/10/26 - 12:39
كد :30

نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان  BMS

سیستم هوشمند ساختمان BMS کارهایی که افراد به شکل غیرارادی  انجام می‌دهند را انجام می‌دهد. این باعث می‌شود که کارها سریع‌تر انجام شود و نیروی انسانی کمتری استفاده شود که در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود. این سیستم خطای کمتری نسبت به انسان دارد و باعث کاهش خطای انسانی می‌شود.

کاربرد و نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان BMS

همانطور که گفته شد سیستم هوشمند ساختمان BMS  با توجه به شرایط بخش‌های مختلف ساختمان را کنترل می‌کند. برای اینکه این سیستم از شرایط محیطی آگاه شود نیاز به حسگرها و سخت افزارها و نرم افزارهای خاصی دارد. سیستم هوشمند با توجه به اطلاعات دریافتی از این حسگرها به بخش‌های مختلف ساختمان دستور داده و سریعاً تلاش می‌کند که شرایط ایده آل را ایجاد کند. در ساختمان‌های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین‌های مداربسته، کنترل درها، کنترل وضعیت‌های اضطراری مثل آتش سوزی، زلزله و بسیاری از کنترل‌های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد.

نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان  BMS

مزایا و نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان  BMS


اجرای این سیستم در خانه‌ها باعث افزایش هزینه‌ها  می‌شود که در واقع هزینه‌های خرید دستگاه و تنظیم آن می‌باشد. اما با صرفه جویی در مصرف انرژی و نیروی انسانی به سرعت این هزینه‌ها برگشته و دستگاه در طولانی مدت باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می‌شود. در مورد مزایا و نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان  BMSباید به این موضوع اشاره کرد که علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی این سیستم باعث افزایش آسایش افراد ساکن خانه می‌شود باعث می‌شود و سریعاً شرایط خانه با توجه به محیط تغییر می‌کند . سیستم هوشمند ساختمان BMS  قابلیت تنظیم شدن دارد که باعث انعطاف بالای این سیستم می‌شود. به این معنا که می‌توان تنظیمات دستگاه‌ها را مطابق با نیاز و شرایط خود تغییر دهید و کاملاً بهینه از آن مصرف کنید. این انعطاف باعث می‌شود عمر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و روشنایی افزایش پیدا کرده و این سیستم باعث می‌شود که کمترین آسیب به دستگاه‌های موجود در خانه وارد شود. این سیستم می‌تواند به اینترنت متصل شده و باعث می‌شود که بتوانید اجزای خانه خود را از هر جای دنیا کنترل کنید. در سیستم هوشمند ساختمان BMS  می‌توان دسترسی‌های خاص به افراد داد یا دسترسی گروهی از افراد را کم کرد تا تنظیم بخش‌های حساس خانه مدام عوض نشود و فقط افراد خاصی توانایی تنظیم کردن و دستکاری در این بخش‌ها را داشته باشند.

بخش های مختلف و نحوه کار سیستمهای هوشمندسازی ساختمان  BMS


•    سیستم های قدرت: شامل سیستم های ذخیره برق و برق اضطراری
•    سیستم تامین روشنایی و تجهیزات روشنایی
•    سیستم های تامین گرمایش و سرمایش و تهویه هوا و تولید هوای مطبوع
•    سیستم های ایمنی و بازدید شامل سیستم های دزدگیر و اعلان سرقت و آتش نشانی و اطفای حریق و دوربین های مداربسته
•    کنترل آسانسور ها و بالابر ها
•    سیستم های آبرسانی شامل: تنظیم کننده های فشار آب ساختمان، قطع و وصل جریان آب، سیستم های آبیاری فضاهای سبز
تنها این بخش‌ها نیستند که تحت کنترل سیستم هوشمند مرکزی هستند بلکه بخش‌های دیگری هم می‌توانند زیر نظر این سیستم باشند. همانطور که گفته شد این سیستم انعطاف پذیری بالایی دارد و مطابق با شرایط استفاده کننده تنظیم می‌شود و می‌تواند با اجزای مختلفی کار کند.

هوشمندسازی ساختمان در کرج

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.