گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1400/05/23 - 16:19
كد :27

نقش هوش مصنوعی در زندگی روزمره

شرکت افزار ایمنی آسام با نزدیک به یک دهه فعالیت درخشان در زمینه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و قطعات حفاظت الکترونیک آماده ارائه هرگونه خدمات به شما مشتریان گرامی می باشد. شرکت افزار ایمنی آسام با انتشار مطالبی در خصوص  هوش مصنوعی و کاربرد های در زندگی روز مره بشر مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه داده امید است که مورد توجه شما قرار گیرد.

نقش هوش مصنوعی در زندگی روزمره و مزایای آن

در عصر تکنولوژی و ماشینی که روش های سنتی جای خود را به روش ها پیشرفته  و حتی  فوق پیشرفته داده است هرروزه شاهد تغییرات جدید  در همه زمینه های زندگی هستیم. در این روز ها به لطف هوش مصنوعی و اینترنت انجام اکثر کار های پیچیده و زمان بر برای انسان بسیارآسان گردیده و این طور به نظر می رسد که هر شخص در هر کجای دنیا و با هر شرایط  دارای نوعی دستیار شخصی است. هوش مصنوعی زندگی را برای بشر آسان نموده و امکان بروز خطا  در کارهای بزرگ  و با حجم  زیاد همچنین کلاهبرداری ها را به پایین ترین حد ممکن رسانده است. هوش مصنوعی بیش از انچه فکر کنید در حال تغییر جهان است.

کاربرد های هوش مصنوعی 

همانطور که اشاره شد هوش مصنوعی تاثیرات زیادی در زندگی بشر گزاشته است از نمونه تاثیرات و کاربرد های در زندگی روزمره انسان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از تلفن های هوشمند

یکی از بیشترین وسایلی که انسان در زندگی روزمره از آن استفاده می کند گوشی های موبایل است هوشمند است؛ ما در استفاده ازتمام امکانات موبایل خود کاملا با هوش مصنوعی در ارتباط هستیم، در ادامه به نمونه هایی از آن می پردازیم.

تشخیص چهره در گوشی های هوشمند

اگر شما موبایل خود را با استفاده از تشخیص چهره قفل کرده باشید، موبایل با استفاده از اسکن چهره شما و ثبت نقاطی خاص از چهره شما آن را ثبت کرده و در هنگام باز کردن موبایل با استفاده از الگوریتم های برنامه ریزی شده قادر است تشخیص دهد کسی که می خواهد تلفنتان را باز کند شما هستید یا خیر. این یکی از کاربرد های هوش مصنوعی در زندگی روزمره انسان است ، ما در بسیاری از موارد در حال بهره بری از هوش مصنوعی هستیم که شاید خود نیز متوجه آن نباشیم.

شبکه های اجتماعی

اگر شما از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید حتما هرروز در بیشترین ارتباط با هوش مصنوعی هستید. حتما برای شما پیش آمده است که در قسمت اکسپلور اینستاگرام خود پست هایی را مشاهده می کنید که مشابه پست هایی است که شما به آن علاقه داشته اید یا پیج های مشابه آن را دنبال کرده اید. در واقع این هوش صنوعی است که با استفاده از الگوریتم هایی که شما در استفاده از اینستاگرام داشته اید محتوای مورد علاقه شما را بررسی کرده و محتواهای مشابه و مورد علاقه شما را در این قسمت در اختیار شا قرار داده است شبکه های اجتماعی با استفاده از این این نوع الگوریتم هوش مصنوعی توانسته اند در جذب کاربران خود موفق عمل کنند. این گونه هوش مصنوعی سودهای کلان در اقتصاد جهان ایجاد می کند.

ایمیل و پیامک

همه ما روزانه با پیام ها و ایمیل های زیادی سرو کار داریم که هوش مصنوعی در آن دخیل است، هوش مصنوعی درصد خطای نوشتاری شما را در هنگام تایپ کردن پایین می آورد، همچنین به صورت اتوماتیک بعد از هرزنامه ها را تشخیص داده وآن را نمایش نمی دهد.

جستجوی گوگل

گوگل با استفاده از هوش مصنوعی تمامی اطلاعات و الگوریتم های شما را ثبت کرده و در هنگام جستجو از آن استفاده می کند و مطالب را به شما نمایش می دهد که در گذشته نزدیک با دور آن ها را جستجو کرده بودید.

رفت و آمد های شهری و بین شهری

از کمک هایی که هوش مصنوعی در این مورد به ما می کند. استفاده از نقشه هایی است که علاوه بر نشان دادن مسیرهای کم ترافیک زمان بندی رسیدن ما به مقصدمان را نیز تعیین می کند و ما می توانیم برنامه ریزی شده عمل کنیم.

دستگاه های هوشمند خانگی

استفاده از دستگاه های هوشمند خانگی روز به روز رواج بیشتری می یابد ؛ در حال حاضر شما شاهد دستگاه های تهویه و تنظیم دمای خانگی هستید که با استفاده از الگوریتم های گرفته شده دما را طبق عادات ساکنین تنظیم می کند ، یا یخچال ها ها و همچنین تلوزیون های هوشمند که طبق الگوریتم های خاصی امکانات فراوانی به ما می دهند.

کاربرد هوش مصنوعی د زندگی روزمره  آنقدر زیاد شده است که شاید نام بردن همه ی آن ها در این مقاله نگنجد، و همانطور که مشاهده می کنید تقریبا همه ی زندگی ما در این روزها وابیته به هوش مصنوعی می باشد. هوش مصنوعی مارا در بسیاری از کارها از گوش دادن به موسیقی گرفته تا سف کردن همراهی می کند و قطعا آینده ای فوق در خشان همراه با هوش مصنوعی در انتظار جهان است.

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.