گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1399/08/24 - 09:36
كد :19

عیب یابی دوربین مداربسته

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

کاربردهای دوربین مداربسته
کاربرد اصلی و عمده دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر میرود کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی ، نظامی، فضایی ،صنعتی ، کنترل ترافیک ، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس.

عیب یابی دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته آنالوگ

هر کدام از این دسته بندی ها مدل های مخصوص فضای داخلی و خارجی دارند که بسته به محیط مورد استفاده، باید آن را انتخاب کنیم. دوربین های مداربسته کلاسیک عموما با استفاده از یک محیط آنالوگ، راه اندازی می شوند. اساسا این دوربین ها باید به یک ضبط کننده دیجیتال ویدیو (DVR) وصل شوند تا بتوان ویدیوهای آنها را پردازش و ذخیره کرد. از سوی دیگر، دوربین های تحت شبکه IP ویدیوهای خود را به صورت بی سیم به یک ضبط کننده ویدیوی تحت شبکه (NVR) ارسال می کند. تفاوت اصلی میان دوربین های آنالوگ و تحت شبکه در این است که چگونه تصاویر تولیدی را پردازش می کنند.

دوربین مداربسته بیسیم

اگر به دنبال نصب آسان و بدون سیم کشی هستید دوربین های wifi یا دوربین مداربسته بیسیم گزینه مناسبی برای شما می باشد. دوربین های  wifi به دو دسته تقسیم می شوند : الف – دوربین مداربسته بدون دستگاه مرکزی : این دوربین ها از طریق تکنولوژی wifi به یک اکسس پوینت wireless متصل می شوند و تصاویر را در شبکه پخش می کنند . منبع ذخیره سازی تصاویر در این دوربین ها کارت حافظه ای می باشد که در این دوربین ها قرار می گیرد. ب – دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی : این دوربین ها به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل می شوند و منبع ذخیره سازی آن ها هارد دیسکی می باشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم تغذیه می شود.

عیب یابی دوربین مداربسته

 عیب یابی دوربین مداربسته : هریک از دوربین های مداربسته طول عمر مفیدی دارند که پس از آن عملکردهای دوربین شروع به ضعیف شدن می کند و به طور کلی دوربین مداربسته قابلیت هایی را از دست می دهد و دیگر قادر نیست کارایی روز اول را داشته باشد با رخ داد چنین مشکلاتی، کاربر متوجه می شود که دوربین مداربسته دچار مشکل شده است, برخی این ایرادات و مشکلات می تواند : عدم ضبط تصاویر با کیفیت , وجود نویز و قطع و وصلی بی مورد تصویر , عدم ضبط تصویر بر روی هارد دیسک , قطع برق کلی دوربین مداربسته, عدم کارکرد دکمه های دوربین  و .. که در این مرحله عیب یابی دوربین مداربسته آغاز می گردد .

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی لازم است هر چند وقت یکبار دوربین و تجهیزات آن توسط نصاب و کسی که مهارت کافی در این زمینه را دارد بررسی و از لحاظ فنی چک شود .

عیب یابی دوربین مداربسته شامل بررسی تمام قطعات و اجزای دوربین مداربسته است که توسط تکنسین مربوطه صورت می گیرد , در مرحله عیب یابی دوربین مداربسته به منشا خرابی می پردازند و سپس کارشناس نصب با مهارتی که در این زمینه دارد، می تواند راهکارهایی کاربردی برای عیب یابی دوربین مداربسته ارائه دهد .

نکات عیب یابی دوربین مداربسته

عیب یابی دوربین مداربسته همانطور که گفته شد بایستی توسط افراد متخصص و کارشناس صورت گیرد تا به صورت دقیق منشا و دلیل ایراد پیدا شود در غیر اینصورت حتی اگر مشکل دوربین مداربسته رفع هم گردد برای مدت زمان کوتاهی است پس از آن دوباره مشکلاتی ظاهر می شود و حتی ممکن است دوربین را برای همیشه از کار بیاندازد .

ایرادات متداول دوربین مداربسته

در برخی از دوربین های مداربسته مشاهده شده است که تصاویر دوربین بی مورد قطع و وصل می شود یا حین تصویربرداری وجود نویزهایی مانع از تصویربرداری می شود , عمده دلیل این مشکل منبع تغذیه است . منبع تغذیه را چک کنید و اطمینان حاصل نمایید که عملکرد صحیحی دارد. در صورتی که مشکل رفع نشد می توانید نسبت به بررسی و تعویض محل اتصال فیش آداپتوری اقدام نمایید .

مشکل دیگری که اغلب دوربین های مداربسته با آن دست و پنجه نرم می کنند عدم ضبط تصاویر بر روی هارد دیسک است , این مساله می تواند منشا و دلایل متفاوتی باشد که دوربین مداربسته از هر نظر بایستی مورد بررسی قرار بگیرد . در این موارد این امکان وجود دارد که برق هارد قطع و یا هارد خراب شده باشد که در این موارد اتصالات داخلی هارد را چک کنید و یا آن را ریبوت کنید ( راه اندازی دوباره هارد دیسک ) .ما در شرکت افزار ایمنی آسام تعمیرگاه مجاز انواع دوربین مداربسته در کرج می باشیم برای تعمیر دوربین مداربسته در کرج با ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت برای حل مشکل دوربین مداربسته شما اقدام نماییم.

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.