گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1399/06/27 - 10:18
كد :15

مزایای هوشمند سازی ساختمان

به بیان ساده هوشمند‌ سازی یعنی از یکسری مجموعه سخت‌افزار‌ها و نرم‌افزارها در بخش‌هایی از ساختمان استفاده کرد تا بتوان قسمت‌های مختلف ساختمان را به صورت اتوماتیک و یکپارچه کنترل نمود. ساختمانی که به سیستم های هوشمند مجهز شده باشد توانایی کنترل اتوماتیک سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، حفاظتی و امنیتی، روشنایی، تهویه، صوتی و تصویری و… را دارد.

خانه هوشمند چیست

امروزه با پیشرفت فناوری و مدرنیته شدن ابزار و وسایل زندگی،خانه ها نیز به صورت هوشمند و مدرنیته در آمده اند به صورتی که تمام ابزار و وسایل برقی و ضروری منزل از طریق بلوتوث و اینترنت به گوشی های هوشمند متصل می شوند و تمام کارایی آن ها از طریق گوشی های هوشمند قابل کنترل می باشد.خانه‌های هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند. امروزه تکنیک‌های مختلفی برای اتوماسیون ساختمان‌های بزرگ بکار گرفته‌می‌شود از قبیل کنترل نور ،کنترل دما، کنترل درها و پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌های امنیتی و مدار بسته و غیره. علاوه برموارد یاد شده، در خانه‌های هوشمند، کاربرد‌های دیگری که از دیگر مزایای خانه هوشمند محسوب می شود،شامل کنترل Multimedia، آبیاری گیاهان و حتی غذا دادن به حیوانات خانگی نیز می توان نام برد. همچنین علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت مضاعف درخانه به بهینه‌ سازی مصرف انرژی و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های نگهداری ساختمان نیز کمک شایانی ‌می‌نماید. ضمناً این سیستم‌ها علاوه بر مخاطبین معمول خود می‌توانند در بهبود کیفیت زندگی افراد سالمند و معمولین نیز کمک شایانی نمایند.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

اجزای تشکیل دهنده خانه هوشمند

در خانه های هوشمند برای کنترل و ارتباط بین وسایل و گوشی های هوشمند از تجهیزات مختلفی استفاده می شود که به اختصار به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.

سنسور ها در خانه ی هوشمند

سنسورها برای جمع آوری داذه های داخلی و خارجی خانه و تخمین شرایط خانه عمل می‌کنند. این سنسورها به خانه و دستگاه های متصل به خانه وصل می‌شوند. سنسورهای اینترنت اشیاء که متصل به لوازم خانه هستند، اطلاعات را از طریق شبکه ی محلی به طور مداوم به سرور اصلی خانه ارسال می‌کنند.

پردازشگر در خانه ی هوشمند

پردازشگرها برای انجام اقدامات محلی و یکپارچه آماده سازی می‌شوند؛ همچنین ممکن است برای برنامه‌هایی که به منابع گسترده احتیاج دارند به ابر اطلاعاتی متصل شوند. در نهایت داده های سنسورها توسط فرآیندهای سرور محلی پردازش میشوند.

نرم افزار های خانه هوشمند

مجموعه ای از نرم افزارهای پیچیده که با نام API یا رابط برنامه نویسی نرم افزار وجود دارند که اجازه می‌دهد برنامه های خارجی آن را اجرا کند، با توجه به اینکه از قالب پارامترهای از پیش تعیین شده پیروی میکند. API ها می‌توانند داده های سنسورها را پردازش کند یا اقدامات لازم را مدیریت کند.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

مزیت هوشمند سازی ساختمان

 • رفاه و آسایش
 • کاربری آسان
 •  زیبایی
 •  صرفه جویی و بهینه سازی در مصرف انرژی
 • افزایش طول عمر تجهیزات
 •  مدیریت و کنترل بر تمام قسمتهای ساختمان
 • امکان نظارت بر خانه در زمانی که ساکنین در محل کار و خارج از منزل می باشند
 •  ایمنی و امنیت بالا
 • افزایش ارزش ملک

زیبایی خانه مهم ترین مزیت هوشمند سازی

همواره زیبایی در ساختمانها مورد توجه است. در یک ساختمان هوشمند علاوه بر تنظیم روشنایی به کمک کنترل هوشمند چراغ ها و پرده، که موجب چشم نوازی بیشتر فضاها میشود، میتوان از کلیدهایی مناسب با دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده کرد و زیبایی را دو چندان نمود.کلید ها و تجهیزات هوشمندی که با کارایی بسیار آسان موجب افزایش رفاه و آسایش ساکنین میشود. میتوانید راحتی را زمانی احساس کنید که، بر روی مبل در حال استراحت هستید و به آسانی فقط با کمک تلفن همراه خود میزان روشنایی و عملکرد سیستم تهویه را فقط با کمک تلفن همراهتان مدیریت میکنید.

مزیت هوشمند سازی ساختمان

 صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها

دیگر نگران اتلاف انرژی نباشید زیرا با سیستم هوشمند ساختمان، هیچ چراغی بیهوده روشن نمی ماند و هیچ سیستم تهویه ای بیش از نیاز کار نخواهد کرد. به این ترتیب ، به مقدار قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه های جاری ساختمان صرفه جویی خواهد شد.
همچنین سیستم هوشمند ساختمان موجب استفاده صحیح و اصولی از تجهیزات و در نتیجه افزایش طول عمر و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری آنها خواهد داشت.

ایجاد کنترل و امنیت در سیستم هوشمند سازی ساختمان

با کمک سنسورهای مختلف و دوربین های مدار بسته ، می توان بر تمام قسمتهای ساختمان کنترل و نظارت داشت و به این ترتیب میزان امنیت را در ساختمان بالا برد. کنترل وضعیت درب و پنجره ها میتواند موجب آسودگی خاطر صاحب خانه گردد .همچنین در هنگام غیبت صاحب خانه ، این توانایی وجود دارد که از راه دور بر وضعیت کل ساختمان، از کلید و پریز ها گرفته تا ورود و خروج ها، نظارت داشت.

مهمترین مزایای خانه‎ های هوشمند

 • صرفه‎جویی در زمان و منابع
 • کاهش اثرات منفی خطاهای انسانی در تنظیم تجهیزات ساختمانی
 • کنترل تجهیزات ساختمانی با استفاده از اسمارت‎فون‎ها و کنترل از راه دور این قبیل از ساختمان‎ها
 • امنیت بیشتر با کمک سیستم‎های کنترلی
 • کنترل تجهیزات گرمایشی/سرمایشی براساس شرایط محیطی
 • امکان استفاده از تکنولوژی‎هایی نظیر یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و پردازش کلان داده‎ها برای مدیریت بهتر ساختمان
 • افزایش طول عمر تجهیزات ساختمانی
 • امکان انتخاب گستره هوشمندسازی ساختمان(شما می توانید یک اتاق، دو اتاق یا همه ساختمان خود را هوشمند کنید)
 • امکان مانیتورینگ ساده تمامی اجزای ساختمان و افراد حاضر در آن(مراقبت از سالمندان و کودکان)
 • افزایش ارزش ملک با یک هزینه کم
 • آسایش، آرامش و راحتی بیشتر برای ساکنین چنین ساختمان‎هایی

هزینه هوشمند سازی ساختمان

برای دریافت هزینه هوشمند سازی ساختمان با مشاوران ما در مجموعه افزار ایمنی آسام تماس حاصل نمایید.

ایمیل  :  info@assamsec.com
آدرس : کرج رجایی شهر خیابان آزادی ابتدای خیابان 13 غربی فاز 2 پلاک 2 واحد همکف
تلفن   :  02634335019
فکس  :  02634334598

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.