گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1399/04/18 - 09:40
كد :13

مزیت استفاده از سیستم پیرامونی

همانطور که از نام این سیستم پیداست، کاربرد این سیستم برای مکان ها و یا حتی مناطقی است که دارای محوطه باز و یا پیرامونی وسیع دارند.

در برخی صنایع و یا اماکن حساس، نیاز به ایجاد امنیت بالا و جلوگیری از هرگونه ورود متفرقه و خرابکارانه امری ضروری و قابل اجرا می باشد. درحالی که بسیاری از این اماکن در مناطقی با متراژ بالا قرار داشته و کنترل و مراقبت از فضای پیرامون بسیار دشوار می باشد، سیستم های حفاظت پیرامونی کمک شایانی به افزایش امنیت کم شدن هزینه ها و نیروی انسانی داشته است.

انواع سیستم های حفاظت پیرامونی

سیستم های حفاظت پیرامونی مانند تمامی سیستم های حفاظتی دیگر، بر اساس نوع کاربرد و محل نصب، و همچنین قابل مشاهده بودن و یا نبودن تقسیم بندی می شوند.

سیستم حفاظت پیرامونی قابل مشاهده

 

حفاظت از اماکن و تاسیسات

این سیستم ها اصولا در قالب تجهیزاتی مانند فنس های الکتریکی یا پاور فنس، سیستم شوک الکتریکی و ... از نظر متجاوز قابل رویت می باشند. مزیت قابل دید بودن این سیستم ها، القاء حس خطر به متجاوز را دار می باشد. از طرفی در صورتی که متجاوز بر عمل خود اصرار ورزد نسبت به از کار انداختن سیستم اقدام کرده و درصورت مرغوب نبودن سیستم امکان ورود افزایش می یابد. البته این احتمال در مقابل سیستم حفاظتی پیرامون اصولی غیر ممکن می باشد.

سیستم حفاظت پیرامونی نامرئی یا غیر قابل مشاهده

در این نوع سیستم ها بیشتر از تجهیزات نرم افزاری مانند سامانه تشخیص نفوذ حفاظت پیرامونی استفاده شده است.در سامانه تشخیص نفوذ، بر اساس داده های حاصل از سخت افزار های کنترل تردد که اکثرا به وسیله اشعه های مختلف مانند مادون قرمز جمع آوری اطلاعات کرده اند، عکس العمل نشان می دهد.

سیستم حفاظتی نظامی

 سامانه تشخیص نفوذ وظیفه شناسایی و تشخیص هرگونه استفاده غیر مجاز از سیستم و ورود به محوطه را بر عهده دارد این سیستم از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است. بخش سخت افزاری وظیفه اعلام عبور و مرور و ارسال اطلاعات به بخش نرم افزری را دارد. بخش نرم افزاری وظیفه تشخیص و ایجاد پیام عکس العمل را دارد. مزیت استفاده از سیستم های حفاظت پیرامونی نامرئی سرعت و  دقت بالا و قابل تشخیص نبودن برای متجاوزین، می باشد.

کاربرد سیستم حفاظت پیرامونی

سیستم های حفاظت پیرامونی اغلب برای اماکن نظامی، نیمه نظامی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی و اماکن حساسی که دارای مجوز برای داشتن سیستم حفاظت پیرامونی می باشند، کاربرد دارند. نصب سیستم های حفاظت پیرامونی بدون مجوز رسمی از مراجع قضایی یا نیروی انتظامی جرم محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.