گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : 1398/12/08 - 13:03
كد :11

نظارت دوربین مدار بسته

اولین سیستم مداربسته در سال 1942 میلادی توسط مهندسی آلمانی به نام واتر بروچ که در شرکت زیمنس آلمان مشغول بود به منظور مشاهده پرتاب موشک های v2 نصب شد

تاریخچه دوربین مدار بسته
 در آمریکا اولین تبلیغ دوربین مداربسته در سال 1949 مربوط به محصولی با نام "وریکون" بود که در تبلیغات گفته میشد به مجوز دولتی نیازی ندارد.از آن پس سیستم های ضبط تصاویر دوربین مداربسته در برخی پایگاه های فضایی بزرگ جهت ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و خیلی زود روی موشک ها نصب شد تا جایی که تصاویر را همراه با صدا به زمین ارسال کرد. اولین رونمایی از دوربین مداربسته در اماکن عمومی آمریکا در سال 1973 بود. زمانی که در میدان تایمز نیویورک اولین دوربین مداربسته به منظور جلوگیری از جرایم در محدوده نصب شد اما تاثیری در کاهش جرایم نداشت . تا اینکه مسئولین تصمیم گرفتند در سطح گسترده از این فناوری استفاده نمایند . بدین ترتیب ارتکاب جرم تا حد زیادی کاهش پیدا کرد و امنیت زیادی شکل گرفت . مسئولین کشور به این نتیجه رسیدند نصب دوربین از لحاظ هزینه بسیار به صرفه تر از استفاده از پلیس در سطح شهر می باشد . 
بتدریج برخی از حرفه ها و مشاغل بخصوص آنهایی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند نیز به دوربین مداربسته روی آوردند. در سال 1990 دستگاه های ضبط تصاویر دوربین ها تنها با قابلیت " ضبط بعد از شناسایی حرکت" وارد بازار شدند که استفاده از دوربین مداربسته را در این کشور بسیار بیشتر کرد. تا قبل از آن، دستگاه های ضبط تصاویر تا حد زیادی از نظر میزان حجم ذخیره و قابلیت ها بسیار محدود بود. از نیمه دوم سال 1990 پلیس دوربین های زیادی را در سطح شهرها بخصوص مراکز عمومی ، مدارس و پروژه های ساختمانی نصب کرد.در انگلستان نیز استفاده از دوربین مداربسته بسیار متداول شد. شهر "نورفولک" انگلستان نخستین جایی در این کشور بود که دوربین ها در آن نصب شدند.بطور کلی در دهه میلادی بین 1990 تا 2000 استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت.

نظارت دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته و کنترل آن از طریق گوشی همراه

دوربین مدار بسته در حقیقت دوربینی است که در مکانی خاص برای ایجاد امنیت و اطلاع از وضعیت مکانی خاص نصب می شود و توسط گیرنده هایی بر روی موبایل شما و یا دستگاه ضبط تصویر پخش می شوند . حتما شما هر روزه تعداد زیادی از دوربین های مدار بسته را از خانه تان گرفته تا فروشگاه ها ، چهارراه ها و مراکز مختلف تجاری و اداری دیده اید . از مزایای استفاده از آن آگاه هستید . امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین اینترنت، برنامه های دوربین مداربسته به کمک افراد آمده اند و کنترل و مدیریت دوربین های مداربسته را بسیار آسان تر و راحت تر از همیشه کرده اند. در واقع از طریق اپلیکیشن های دوربین مداربسته تصاویر دوربین از طریق مانیتور گوشی های هوشمند به نمایش در می آیند. این دوربین ها اگرچه عمدتا برای حفاظت به کار می روند، اما امروزه در کاربردهای مختلف پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک و کنفرانس ویدیویی به کار می روند. لازم به ذکر است کنترل دوربین های مداربسته از بیشتر سیستم عامل های مهم همچون اندروید، ios، ویندوز و مک و در انواع دستگاه های کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و موبایل امکان پذیر است که به نظر آسان ترین و راحت ترین آنها از نظر کاربرد، گوشی های تلفن همراه هستند.


نرم افزار دوربین مداربسته عمومی 


در بسیاری از برند ها نرم افزار دوربین مداربسته برای کامپیوتر یا اپلیکیشن دوربین مداربسته توسط کارخانه های بزرگ تولید کننده دوربین مداربسته طراحی و تولید می شود. نرم افزار دوربین مداربسته برای کامپیوتر در هر برند معمولا دوربین های برند خود را پشتیبانی کرده و طوری برنامه نویسی شده اند که از نرم افزار آن برند نتوان برای مدیریت دیگر سیستم های دوربین مداربسته کمک گرفت.شما می توانید نرم افزارهای مورد نظر خود را از اینترنت دانلود کرده و استفاده نمایید . 

نظارت دوربین مدار بسته

سیستم نظارت هوشمند با دوربین مدار بسته

افزایش کارایی اپراتور را توسط  دوربین مدار بسته با ذکر مثال توضیح خواهیم  داد .
فرض کنید شما اپراتور و محافظ امنیتی یک فروشگاه هستید و وظیفه شما نظازت بر رفت و آمد و افراد مشکوک می باشد . این کار با چشم و در ساعت های طولانی می تواند خسته کننده و حتی اجتناب ناپذیر باشد که حتی بهترین اپراتورها هم از این کار ممکن است خسته و آزرده شوند . شما با داشتن یک دوربین مدار بسته حفاظتی هوشمند می توانید نسبت به حرکت ها و صداهای مشکوک با تعریف آلارم در دوربین مدار بسته کنترل و مدیریت فضای اطراف را به عهده بگیرید و در صورت لزوم جهت رفع مشکل حاصله اقدام نمایید . این کار هم سرعت و هم کیفیت کار را بالا می برد و هم دقت بالایی در انجام نظارت هوشمند دارد .
 

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.