گروه خبري : اخبار سایت
تاريخ انتشار : -
كد :1

سیستم حفاظت پیرامونی

سیستم حفاظت پیرامونی سیستمی است، جهت حفاظت فیزیکی از پیرامون یک مجموعه. دیوار،نرده های فلزی وسیم خاردار از ساده ترین و اولین رو شهای حفاظت پیرامونی می باشند.این روش ها که بطور معمول در تمامی مکان ها مورد استفاده قرار می گیرنداز امنیت کافی برخوردار نبوده وسارقین ومتجاوزین به سادگی قادر به عبور از آنها می باشند.به همین علت شرکت های تولید کننده سیستمهای حفاظتی،روش های مختلفی را جهت افزایش امنیت حفاظهای پیرامونی ارائه نموده اند.

سیستم حفاظت پیرامونی

سیستمهای حفاظت پیرامونی با استفاده از فیبر نوری،اشعه مادون قرمز،آشکار ساز مایکروویو،سیستم میدان الکتروستاتیک وکابل ارتعاشی از این دست سیستم ها هستند.هر یک از سیستمهای ذکر شده دارای تئوری عملکرد خاص خود می باشند.

سیستم حفاظت پیرامونی بر مبنای شوک الکتریکی


در این سیستم سارقین ومتخلفین با خطر شوک الکتریکی مواجه بوده وقادر به دست زدن به حفاظ نخواهند بود.با نصب این سیستم یک مانع بازدارنده فعال در مقابل افراد ایجاد شده ودر صورت هرگونه تجاوز احتمالی نیز بلافاصله آلارم داده خواهد شد.
ایستگا ههای نفت وگاز ،پستهای برق ،ویلاهای مسکونی،پایگاههای نظامی،کارخانجات،زندانها وسفارتخانه ها از مشتریان اصلی این سیستم می باشند.


Power Fenc سیستم پاور فنس


سیستم پاور فنس از تعدادی سیم موازی که به فواصل متفاوت از یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل می شود.سیم از روی عایق های مخصوصی که روی پایه های عمودی نصب شده اند عبور می کنند.این سیم ها می توانند در پشت فنس یا نرده های فلزی موجود در محل یا روی دیوار کشیده شوند.دستگاه انرژی دهنده سیستم در هر۲/۱ ثانیه یک پالس الکتریکی ولتاژ بالا که میتواند شوکی امن،تند وکوتاه در فرد ایجاد کند برای سیم ها ارسال می نماید.این سیستم به تعداد مورد نیاز زون بندی شده وبدین تر تیب نمایش دقیق محل تعرض امکان پذیر می گردد یعنی در صورت هر گونه تعرض یا خرابکاری در سیم ها،سیستم بلا فاصله آلارم داده ومحل تعرض را مشخص می کند که می توان نسبت به بازرسی از محل اقدام نمود.
پالس برق فنس را می توان در زمانهای پر تردد ویا روزها قطع کرده وفقط از سیستم آلارم دهنده استفاده نمود.ویژگی اصلی سیستم پاور فنس که برتری اصلی آن نسبت به سیستمهای دیگر می باشد حالت بازدارندگی آن است که با سیستم آشکار ساز آن سیستمی کامل را بوجود می آورد.تمامی سیستمهای دیگر فقط حالت آشکار سازی را دارند یعنی فقط در صورت تعرض به فنس نسبت به اعلام آلارم اقدام خواهند نمود.
وجود خطا وآلارم های نادرست از معضلات سیستم های حفاظت پیرامونی است. این خطاها می تواند به علت تماس حیوانات و یا شرایط جوی نا مناسب بوجود آید.

سامانه تشخیص نفوذ حفاظت پیرامونی :

این سیستم وظیفه شناسایی و تشخیص هرگونه استفاده غیر مجاز از سیستم و ورود به محوطه را بر عهده دارد و هر گونه خرابکاری در سیستم را شناسایی می کند. در این سیستم، حفاظت پیرامونی به صورت نرم افزاری و سخت افزاری شکل گرفته است که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد، سرعت و دقت بالا و برقراری امنیت از قابلیت های مفید سیستم سخت افزاری است و استفاده آسان ، سازگاری با انواع سیستم ها نیز از مزایای سیستم نرم افزاری می باشد. به طور کلی عملکرد های سیستم تشخیص نفوذ حفاظت پیرامونی به دو بخش تقسیم بندی می شوند:

1) رفتارهای غیر عادی

2)  تشخیص مبتنی بر امضاء 

حفاظت پیرامونی غیر عادی

در این نوع حفاظت پیرامونی در سیستم تشخیص مورد نظر یک نما از رفتارهای عادی ورود به محوطه تعریف می گردد و یک ناهنجاری را ممکن است نفوذ تشخیص بدهد. به طور کلی این سیستم رفتارهای غیرعادی و ناهنجاری ها را شناسایی می کند و این رویدادها را نفوذ تشخیص داده و به سیستم هشدار می دهد.

حفاظت پیرامونی مبتنی بر امضاء:

در این نوع سیستم حفاظت پیرامونی مجموعه ای از قوانین از پیش ثبت شده است که هرگونه عمل غیرمجاز که خارج از این قوانین باشد را شناسایی و گزارش و به عنوان تخلف و ورود غیر مجاز به کاربر هشدار می دهد. 

انواع سیستم های حفاظت پیرامونی

شرکت افراز ایمنی آسا مجری سیستم های حفاظت پیرامون

۱۳۹۹ © کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت افزار ایمنی آسام محفوظ است.